تبلیغات
همسرداری - آنچه را در رختخواب می خواهید مطالبه کنید

جستجو

 

آنچه را در رختخواب می خواهید مطالبه کنید

سه شنبه 23 اسفند 1390   12:29 ب.ظ

مخصوص متاهلین

آنچه را در رختخواب می خواهید مطالبه کنید


وقتی در زمینه نیازها و توانایی  و ظرفیتهای رابطه جنسی اختلاف هست، بهبود بخشیدن به مهارت های اتاق خواب چاره مشکل شماست. آموختن مهارت های ارتباطی اتاق خواب،  برای هر فردی که بخواهد رابطه جنسی رضایت بخشی را با همسرش داشته باشد، لازم است. اکثر مهارت هایی که افراد به صورت مرسوم و همراه با عقاید رایج به کار می برند، قرنهاست که.....

غالبا بعد از گذشت چندین سال از ازدواج، یکی از همسران، ارایه درخواست و پیشنهاد برای داشتن رابطه جنسی را متوقف می کند. در چنین وضعیتی اگر طرف دیگر نیز نسبت به رابطه جنسی احساس بی علاقگی کند، ناشی از شرایط بوده و باید توجه داشت که این بی علاقگی مربوط به درخواست رابطه جنسی است نه خود رابطه جنسی.

خیلی از اوقات، مردان و زنان دقیقا نمی دانند که چه نیازهایی دارند و چگونه باید با آنها روبه رو شوند و یا نمی دانند که چگونه بایستی این نیازها را برآورده سازند. خیلی از اوقات آنها فقط احساس می کنند که دیگر علاقه ای به رابطه جنسی ندارند.

اغلب افراد هنگام مراجعه نزد روان شناس یا روانپزشک عنوان می کنند که درباره نیازهای و خواسته های جنسی شان احساس گناه می کنند. به جای اینکه درباره آنچه می خواهند و تمایل دارند صریح باشند و ببینند آیا شریک شان آنها را برآورده می کند یا خیر اصلا درباره آنها حرف نمی زنند و یا درباره بخش جزیی و کوچکی از آنچه می خواهند حرف می زنند و احساس می کنند که باید از کنار مسایل مربوط به رختخواب و رابطه جنسی به آسانی گذشت و چشم پوشی کنند.

جالب توجه است که بیشتر مراجعاتی که به روان شناسان و روانپزشکان در مورد مشکلات رابطه جنسی صورت می گیرد، این زنان هستند که بیشتر نزد متخصص آمده و از این که شوهرشان علاقه ای به داشتن رابطه جنسی بیشتر ندارد، گله می کنند.مطمئنا برای مردان معمول نیست که بیش از حد از همسرشان برای داشتن رابطه جنسی، درخواست کنند اما بدون توجه به این که از علاقه کدام یک از همسران برای انجام رابطه جنسی کاسته شده است، بهبود مهارت های اتاق خواب می تواند شعله های عشق، محبت و لذت را دوباره در بین همسران بیفروزد.                                                    

به عنوان نمونه زن و شوهری را مثال می زنیم که در این زمینه به مشاوره زناشویی مراجعه کرده اند:

زن واقعا از لمس شدن لذت می برد و نیاز دارد که تمام بدنش نوازش شود، فشرده شود تا به بیشترین تحریک ممکن دسترسی پیدا کند اما او واقعا درباره بیان احساسات و تمایلات عمیقش به مورد نوازش قرار گرفتن احساس گناه و تحقیر می کند.

خیلی از اوقات، مردان و زنان دقیقا نمی دانند که چه نیازهایی دارند و چگونه باید با آنها روبه رو شوند و یا نمی دانند که چگونه بایستی این نیازها را برآورده سازند.

در جلسات جداگانه زن این مسایل را مطرح کرد در حالی که همسرش نیز به مواردی اشاره نمود که خیلی بیشتر از آنچه تاکنون انجام داده به آن علاقمند است اما به دلیل خجالت و کم رویی آنها را مطرح نکرده است. همسر این خانم ناامید بود و معتقد بود که همسرش همیشه او را در رابطه جنسی پس زده است و او را ناامید کرده است و تلاش برای پرسش کردن و آماده شدن از آنچه خواهانش است بی فایده است.

در مرحله بعد سعی شد که یک فرصت مکالمه دو نفره در یک فضای مشترک برای این دو نفر مهیا شود.آنها  باور نداشتند که 19 سال از زندگی زناشویی شان سپری شود در حالیکه هیچ گاه اقدامی برای صحبت جدی در زمینه کیفیت رابطه جنسی شان نداشته اند اما با طی کردن این جلسات و برنامه ریزی برای این گفتگوها آنها اکنون یک زوج کامل هستند.

البته این بدان معنی نیست که هر زوجی که مراجعه حضوری نزد روان شناس یا روان پزشک داشته باشد به سرعت و به خوبی به راه حل نهایی می رسند. وقتی که با همسرتان درباره همه چیز از جمله مسایل جنسی پشت میز مذاکره می نشینید چرا با چیزی که صد در صد خواهان آن هستید گفتگو را شروع نکنید؟

او را تشویق کنید که این کار را بکند و بعد ببینید با توجه به علایق و محدودیتهای تان چه چیزهایی را می توانید  برای هم میسر و ممکن سازید.

به این فکر کنید که اگر مکالمه تان را با 50 درصد آنچه واقعا می خواهید شروع کنید و بعد به توافق برسید ممکن است شما به 30  درصد آنچه می خواستید برسید و مسلما 30 درصد کافی نیست.

اما در صورتی که  از ابتدا خواهان 100 درصد باشید اولا صادقانه خواسته و تمایلتان را با همسرتان بدون هیچ هراسی در میان گذاشته اید و ثانیا شما شانس بیشتری خواهید داشت که به70-80 درصد خواسته هایتان برسید که برای بسیاری از ما این یک ایده ال است.

آموختن مهارتهای ارتباطی اتاق خواب، برای هر فردی که بخواهد رابطه جنسی رضایت بخشی را با همسرش داشته باشد، لازم است

 گاهی اوقات فکر کردن به مطرح کردن آنچه واقعا خواهان آن هستیم ترس داوری و قضاوت شدن و عدم امنیت را ایجاد می کند که این موارد مراجعه نزد مشاور و روان شناس را بسیار مشکل می سازد.

سخن آخر اینکه وقتی در زمینه نیازها و توانایی ها و ظرفیتهای رابطه جنسی اختلاف هست، بهبود بخشیدن به مهارتهای اتاق خواب چاره مشکل شماست. آموختن مهارتهای ارتباطی اتاق خواب،  برای هر فردی که بخواهد رابطه جنسی رضایت بخشی را با همسرش داشته باشد، لازم است. اکثر مهارتهایی که افراد به صورت مرسوم و همراه با عقاید رایج به کار می برند، قرنهاست که منسوخ شده است. برای مردان داشتن یک روش برای ارتباط جنسی کافی نیست. زن نیز لذت بیشتری را می خواهد. پس مرد باید روشهای دیگری را بیاموزد. درست به مانند زن، مرد نیز بیشتر می خواهد. مرد هم نمی خواهد که از عشق و رابطه عاشقانه محروم شود. لذا زن و مرد هر دو تمایل دارند که از ایجاد یک رابطه زناشویی سرد جلوگیری کنند.

 

 

تخصصی بخش خانواده ایرانی تبیان


نوشته شده توسط : محمد