تبلیغات
همسرداری - جداکردن رختخواب ، چرا؟!!

جستجو

 

جداکردن رختخواب ، چرا؟!!

پنجشنبه 8 تیر 1391   10:14 ق.ظ


نوع مطلب : مخصوص متاهلین ،همسرداری ،

جداکردن رختخواب ، چرا؟!!


خانمی که به هر دلیلی رختخواب خود را جدا می کند ویا آن که با سردی با شوهرش برخورد می کند اولاً : مورد غضب خداست واز رحمت الهی دور می باشد .ثانیاً از این روش از قلب شوهرش نیز بیرون می شود.

آقای مشاور هر وقت من با زنم حرفم می شود ، او رختخوابش را جدا می کند . این عمل او ، من را بیشتر عصبانی می کند و نفرت من را نسبت به خودش بیشتر می نماید !!

آقای مشاور ، شوهرم با من یک رفتار بدی دارد ، به من توجه نمی کند ، با کلمات زشت به من حرف می زند من  تصمیم گرفتم که مدتی از او جدا بخوابم تا شاید رفتارش را تغییر دهد !!

آیا شما هم این گونه فکرمی کنید ؟

آیا با جدا کردن رختخواب خود ، رفتار شوهرتان را درست کردید؟

زن صبرش در برابر خوداری جنسی ده برابر مرد است لذا او خودش را می تواند نگهدارد و علی رغم میل باطنی اش ، از مباشرت با شوهرش دور کند ، ولی مرد چون برایش مشکل است امکان دارد برای ارضای خودش به جای دیگری رجوع کند !! و با زنی دیگر ارتباط بر قرار کند

قبل از پرداختن به عواقب این روش ، به حدیث زیر توجه کنید :  

قالَ رسولُ الله (ص) : اِذا باتَتِ المََراَةُ هاجِرَةًً فِراشَ زَوجِها لَعَنَتَها المَلاوِکَةُ حَتّی تُصبِحَ

وقتی زنی در شب رختخوابش را از شوهرش جدا کند تمام ملائکه تا صبح او را لعن می کنند(نهج الفصاحه ص57، ح 187).

 

وَ قَالَ ع إِذَا دَعَا الرَّجُلُ امْرَأَتَهُ إِلَى فِرَاشِهِ فَأَبَتْ عِصْیَاناً لَعَنَتْهَا الْمَلَائِكَةُ حَتَّى تُصْبِح‏ 

علی (ع) فرمود : وقتی مردی زنی را صدا زند  بسوی رختخوابش و زن از روی عصیان اجابت نکند تا صبح ملائکه اورا لعن می کنند (روضة الواعظین و بصیرة المتعظین ج‏2  ص : 373)

 

پیامبر (ص) بدترین زنان را این گونه تعریف می نماید :

، عَنْ رَسُولِ اللَّهِ ص أَنَّهُ قَالَ أَ لَا أُخْبِرُكُمْ بِشَرِّ نِسَائِكُمْ قَالُوا بَلَى یَا رَسُولَ اللَّهِ قَالَ ...... إِذَا خَلَا بِهَا بَعْلُهَا تَمَنَّعَتْ عَلَیْهِ تَمَنُّعَ الصَّعْبِ عِنْدَ رُكُوبِهَا « پیامبر(ص) فرمودند : آیا دوست دارید بدترین زنان را به شما معرفی کنم ؟ گفتند بله یا رسول الله . حضرت فرمودند : .......زنی که وقتی با شوهرش خلوت می کند خودش را از او منع می کند و به راحتی همبستر با شوهرش نمی شود. (مستدرك‏الوسائل ج : 14 ص : 167)

 

مرد

النَّبِیِّ ص قَالَ لَا یَحِلُّ لِامْرَأَةٍ أَنْ تَنَامَ حَتَّى تَعْرِضَ نَفْسَهَا عَلَى زَوْجِهَا تَخْلَعَ ثِیَابَهَا وَ تَدْخُلَ مَعَهُ فِی لِحَافِهِ فَتُلْزِقَ جِلْدَهَا بِجِلْدِهِ فَإِذَا فَعَلَتْ ذَلِكَ فَقَدْ عَرَضَتْ « پیامبر (ص) فرمودند : برای زن جایز نیست بخوابد مگر آن که خودش را به شوهرش عرضه نماید ، لباسش را در آورد و پوستش به پوست شوهرش بزند ، این کار عرضه کردن است ( وسائل‏الشیعة ج : 20 ص : 176)

خانمی که به هر دلیلی رختخواب خود را جدا می کند ویا آن که با سردی با شوهرش برخورد می کند اولاً : مورد غضب خداست و از رحمت الهی دور می باشد .ثانیاً از این روش از قلب شوهرش نیز بیرون می شود .

هر زنی نیازمند عشق بازی با همسرش می باشد ؛ و عدم ارضای این نیاز فطری و طبیعی او سلامت روحی و جسمی اش را از دست می دهد، و نسبت به شوهرش که او موجب این کار شده است (به زعم خانم ) نفرت پیدا می کند. مرد هم با ارتباط جنسی و عشق بازی تخلیه روانی می شود، ولی همسرش با جداکردن رختخوابش ، او را از کسب آرامش محروم کرده است . لذا هر دو با عصبانیت بیشتر با یکدیگر برخورد می کنند !! وا ین دور باطل ادامه پیدامی کند. زن صبرش در برابر خودداری جنسی ده برابر مرد است لذا او خودش را می تواند نگهدارد و علی رغم میل باطنی اش ، از مباشرت با شوهرش دور کند ، ولی مرد چون برایش مشکل است امکان دارد برای ارضای خودش به جای دیگری رجوع کند !! و با زنی دیگر ارتباط بر قرار کند.

اگر همین خانم ، علی رغم ناراحتی که از شوهرش دارد ، به عوض جدا کردن رختخواب خود ،شب با خلوت گرمی که با همسرش دارد ، امکان اینکه شوهر خود را شرمنده کند بسیار است . و با گرمی می توان ناراحتی خود را از رفتار او بیان کند . و هر دو سعی کنند با تجزیه و تحلیل و گفتگو به راه حل مناسبی دست پیدا کنند .

به نظرشما  وقتی زنی از شوهرش ناراحت است ، به جای جدا کردن رختخوابش، راه حل  مناسب چیست ؟

 

 

بخش خانواده ایرانی تبیان


نوشته شده توسط : محمد