تبلیغات
همسرداری - یک ارتباط جنسی طبیعی و متعادل

جستجو

 

یک ارتباط جنسی طبیعی و متعادل

جمعه 14 تیر 1392   05:48 ب.ظ


نوع مطلب : همسرداری ،

مخصوص متاهلین

یک ارتباط  جنسی طبیعی و متعادل


در ابتدای ازدواج زوجین  جهت بهبود، شناخت و اصلاح روابط جنسی خود باید در مورد توقعات، رفتار و ارزش ها با هم به گفتگو بنشینند. گفتگو به منظور بهبود روابط جنسی بسیار سازنده است و موجب تقویت جنبه های مختلف ازدواج می شود. اگر زوجین قادر نباشند در مورد مسائل جنسی و چگونگی آمیزش، آزادانه با هم به گفتگو  بنشینند مسلما از  نحوه بینش یکدیگر با خبر نشده و نمی توانند به طور مطلوب و رضایت خاطر هم را فراهم آورند.

در اوایل زناشویی کمتر زوج هایی هستند که بتوانند  مسائل مربوط به امور جنسی را به راحتی با هم در میان بگذارند و بر سر آنها به بحث بپردازند. این در حالی است که همواره در خانواده و جامعه از بحث و گفتگو درباره چمنین موضوعاتی منع شده اند. هنوز در اوایل زندگی زوجین وقتی در مورد مسائل جنسی با هم صحبت می کنند غالبا تصور می کنند که کار جالبی نیست و به نظر آنها نباید چنین مسائلی به این راحتی مورد بحث قرار گیرد. اگر زوجین نتوانند به راحتی در مورد این مسائل با هم صحبت کنند عکس العمل آنها همانی است که همواره آموخته اند و امروزه شاید دیگر کارآمد نمی باشد. باید قبول کرد که ابتدا برای زوجین بسیار سخت و دشوار است که با صراحت در مورد مسائل جنسی  با هم صحبت کنند و شاید در مواردی هم موجب ناراحتی آنها شود؛ اما این کار نه تنها ضروری است بلکه در سرنوشت آینده آنها تاثیر عمیقی دارد.

یک ارتباط  جنسی طبیعی و متعادل

با مطرح شدن این مسائل رفته رفته آرامش لازم حاصل می شود و با پیشرفت کار روابط  گرم و  صادقانه بدون ترس بین زوجین برقرار می شود و کم کم این گفتگو و تماس ضروری جلوه می کند. بسیاری از مردها از قدرت جنسی زن بی خبرند و فکر می کنند زنان نیز همچون مردها تحریک می شوند؛ یا عده ای تصور می کنند زنان اصلا تحریک پذیر نیستند و یا از مسائل جنسی لذتی نمی برند و یا آنها تنها وسیله ای برای لذت طرف مقابل خود هستند. زنها نیز تصوراتی غلط چون مردها دارند و بسیاری از آنها نمی دانند مردها به سادگی تحریک می شوند و با دیدن اندام لخت زن، به شدت هیجان زده می شوند. پرواضح است تا زمانی که این چنین برداشت های غلط وجود دارد تعادل جنسی برقرار نمی شود.

اصلاح این گونه برداشت ها جز با گفتگو  و همیاری و صحبت کردن زوجین با هم امکان پذیر نمی باشد.

بدون تماس و یگانگی کامل بسیار بعید است زوجین به حالت نهایت ارگاسم برسند. معمولا زن و مرد باید به هم بفهمانند که کدام قسمت بدنشان تحریک پذیرتر است و یا کدام حرکت باعث انگیزش و تحریک بیشتر خواهد شد و چه عاملی باعث می شود هیجان لازم به دست می آید. گاهی تماس بدون کلمات بهترین روش است و زن و مرد می توانند بسیاری از امیال هم را تشخیص دهند. حالات ناشی از لذت بردن در مدت عمل آمیزش نیز خود به  خود نیاز به تکرار ندارد. زنی که شوهرش را عملا هدایت می کند دیگر احتیاجی به تشریح امیال خود ندارد. تماس صحیح می تواند مشکلات ناشی از اختلافات طبقاتی را به سادگی حل و فصل کند. اغلب اختلافات زناشویی در مدت همخوابگی از بین می رود.

زمانی که زن و شوهر در مورد مسائل جنسی با هم اختلاف دارند بهترین راه آن است که در مورد اختلافات با هم به گفتگو بپردازند. نخستین قدم درک افکار خود، در مورد موضوع اختلاف برانگیز است و دومین قدم می تواند این باشد که بررسی کنید که آیا احساس شما درست الست یا درست نیست. با درک هم، زن و شوهر می توانند تدابیری اتخاذ کنند که هر دو از روابط جنسی لذت ببرند. این کار زمانی امکان پذیر می شود که  با شناخت و آگاهی و درک متقابل هر یک کوشش نماید که دیگری را از نشاط و لذت جنسی لبریز کند.

بدون تماس و یگانگی کامل بسیار بعید است زوجین به حالت نهایت ارگاسم برسند. معمولا زن و مرد باید به هم بفهمانند که کدام قسمت بدنشان تحریک پذیرتر است و یا کدام حرکت باعث انگیزش و تحریک بیشتر خواهد شد و چه عاملی باعث می شود هیجان لازم به دست می آید

زن و شوهر باید تمامی خواسته های خود را به زبان آورند و تغییرات حاصله از روابط جنسی و میزان هیجان حاصله در اوج لذت را به روشنی برای هم توضیح دهند. باید هیچ گونه ترسی از انتقاد نداشته و به شریک زندگی خود اعتماد کنند. باید شرایطی به وجود آورند که هر یک بتوانند آزادانه احساسات و افکار خود را برای شریک زندگی خود مطرح کنند. گذشت زمان در اغلب موارد موجب می شود که در روابط جنسی پیشرفت مثبت ایجاد شود و از لحاظ روحی و روانی زوجین به هم نزدیک تر شوند و زندگی جنسی لذت بخش تری بر ای هم فراهم کنند. رفتار محبت آمیز با هم امکان اظهار عشق در روابط صحیح را فراهم می کند. به این ترتیب بدون هیچ گونه ترس و واهمه با خونسردی و اعتماد با هم در مورد این قبیل مسائل به گفتگو بپردازند. اکنون فرصت خوبی است تا برداشت  ها و آموزش های غلط گذشته را با همکاری همسر خود اصلاح کنید و پایه های یک ارتباط عمیق و سعادت آفرین را بنیان گذاشته و آن را گسترش دهید.


نوشته شده توسط : محمد