تبلیغات
همسرداری - آناتومی دستگاه تناسلی مرد

جستجو

 

آناتومی دستگاه تناسلی مرد

یکشنبه 16 تیر 1392   06:29 ق.ظ


سمفیز پوبیس : ناحیه مثلثی شکل که هنگام بلوغ رشد موها از آن قسمت شروع میشود اما برعکس پوبیس زنان قاعده این مثلث در قسمت کشاله های ران قرار دارد و راس آن بالا است. یک بالشتک چربی در زیر آن قرار دارد و هنگام بلوغ رشد موهایی مجعد از آن ناحیه شروع می شود.

تنه آلت تناسلی : در زیر پوست آلت تناسلی دو جسم غاری در بالا ویک جسم اسفنجی در زیر قرار دارد و هنگام نعوذ بسیار پرخون میشوند. در وسط جسم اسفنجی مجرای مشترک ادراری و منی دیده میشود.قسمت زیرین آلت تناسلی یک خط  جوش دیده میشود که همتای لبیوم مینور در خانم ها است. هنگام نعوذ  بسیار سفت تقریبا مثل سنگ می شود و قطر آن 1.5تا دو برابر و طول آن تا 25 سانتی متر افزایش میابد. اگر در این حالت نعوذ باشد و با ضربه ای محکم  خمیده شود دیگر هرگز به حالت اولیه بر نمی گردد و مجبور میشوند آالت را قطع کنند و اختگی ایجاد میشود. خونی که هنگام نغوذ در آلت تناسلی جمع می شود فشار زیادی دارد و اگر در آن حالت آلت تناسلی مرد قطع شود، مرد در اثر خونریزی شدید خواهد مرد.

سر آلت تناسلی ( گلنس) : قسمتی انتهایی آلت و از نظر جنسی بسیار حساس است و لذت جنسی در این ناحیه از همه قسمت ها بیشتراست درواقع قسمت شهوانی در مردان که همتای کلیتوریس در خانم ها است.

پره پوس: پوست نازکی که سطح گلنس را میپوشاند و ترشحات پنیری شکلی  که از غدد موجود در ضخامت  پره پوس ترشح می شود باعث افزایش عفونت و سرطان می شود. به همین دلیل در کشور های مسلمان در طی عمل ختنه این پوست برداشته می شود و آمار سرطان گلنس در کشور های اسلامی بسیار کمتر است. استفاده از زیورآلات طلا و بخار طلا در طلا سازی ها برای مردان بی میلی جنسی و کندی نعوذ و حتی عقیمی ایجاد می کند. زیرا اثر نورو توکسیک بر روی اعصاب نعوذی دارد.( یون های طلا مانند سم روی عصب های نعوذی قرار می گیرند و آنهارا ضعیف یا از بین می برند.)

      حدیث ( طلا و ابریشم بر زنان امتم حلال و بر مردانشان حرام است.  پیامبر اکرم نهج الفصاحه – حدیث 304)

خطی که در زیر آلت مشاهده میشود واز بین کیسه های بیضه عبور کرده و تا معقد ادامه دارد محل اتصال دو طرف اندام است که در دوران جنینی به هم متصا شده است و باز ماندن بعضی از قسمت های این خط  ناهنجاری ایجاد می شود.

کیسه های بیضه (اسکروتوم): رنگ پوست این ناحیه پررنگ تر از رنگ پوست بدن است و بیضه ها در داخل آن قراردارد. کمی قبل از تولد بیضه ها به داخل کیسه بیضه نزول می کنند، گاهی این اتفاق نمی افتد و باید با عمل جراحی باید بیضه هارا داخل اسکروتوم قرار داد. سطح آن پس از بلوغ از موهای مجعد پوشیده میشود.  

بیضه ها : محل ساخته شدن اسپرم در این غده ها  اتفاق میافتد. اما تمام مایع منی از این قسمت ترشح نمیشود. مجرایی از بیضه ها شروع شده مثانه را دور میزند و به مجرای خروجی وانزال منتهی میشود.در بین راه از غدد مختلف مثل پروستات ترشحات گوناگون دریافت میکند و به مجرای خروجی میرساند .

حجم مایع منی که در هر انزال خارج میشود 20 تا 30 سی سی است و اگر حاوی حد اقل20 میلیون اسپرم نباشد مرد عقیم است.


نوشته شده توسط : محمد