تبلیغات
همسرداری - مهم ترین فاکتور رضایت جنسی

جستجو

 

مهم ترین فاکتور رضایت جنسی

سه شنبه 23 اسفند 1390   12:37 ب.ظ

مخصوص متاهلین

مهم ترین فاکتور رضایت جنسی


مشاهده شده زنانی که از همسران خود فحش و ناسزا می شنوند و یا مورد ضرب و شتم قرار میگیرند در رابطه جنسی کمتر با همسر خود همکاری می کنند و از مساعدت در عشق ورزی طفره می روند و یا حاضر به شروع و انجام ارتباط جنسی نیستند که این امور...

درباره اینکه در یک رابطه جنسی چه چیز از اهمیت بیشتری برخوردار است شک و تردیدهای فراوانی وجود دارد. برخی معتقدند قابلیت اعتماد و اطمینان زوجین به یکدیگر مهمترین فاکتور است. برخی دیگر معتقدند سازگار بودن مهمترین فاکتور است چرا که مشاهده شده زنانی که از همسران خود فحش و ناسزا می شنوند و یا مورد ضرب و شتم قرار میگیرند در رابطه جنسی کمتر با همسر خود همکاری می کنند و از مساعدت در عشق ورزی طفره می روند و یا حاضر به شروع و انجام ارتباط جنسی نیستند که این امور موجب ناکامی همسر شده و پیامدی جز پرخاشگری ندارد.

برخی معتقدند قابلیت اعتماد و اطمینان زوجین به یکدیگر مهمترین فاکتور رضایت جنسی میان زوجین است

گروهی دیگر هم معتقدند وجود صفا و صمیمیت(شادی، شوخ طبعی، هم صحبت مطلوبی بودن و ...) مهم ترین بخش یک رابطه است. گروهی معتقدند شور و اشتیاق و علاقه زیاد به رابطه جنسی از همه فاکتورهای عنوان شده حایز اهمیت بیشتری است.

به نظر شما چه چیزی از همه مهمتر است؟ این یک نکته بسیار اساسی است. بشر موجود بسیار پیچیده ای است و در عین حال که تمام این فاکتورها مهم هستند و نقش مهمی را در یک رابطه ایفا می کنند اما اینکه کدام یک  مهمترین عامل است کاملا به افراد بستگی دارد.

 

راستی برای شما کدام عامل مهمتر است؟

آیا می توانید تنها بر اساس سازگاری و صرف نداشتن اختلاف با همسرتان، مدتهای طولانی با وی ارتباط جنسی برقرار کنید و نسبت به او همواره احساس کشش و برانگیختگی کنید؟

آیا می توانید خودتان را در یک ارتباط طولانی مدت  تکراری جنسی تصور کنید؟

برای ساختن یک ارتباط که دوام و کارایی طولانی مدت داشته باشد تنها همسری که فاکتورهای درست و صحیحی داشته باشد نمی تواند موثر باشد بلکه  شما و همسرتان باید به اولویتهای هم در رابطه جنسی آگاهی کامل داشته باشید

همسر

مثلا بدانید که همسرتان دوست دارد ابتدا و انتهای این رابطه چگونه باشند؟ روند این ارتباط به چه نحوی صورت گیرد؟ و ....  از طرف دیگر اگر شما و همسرتان دنبال تحول و دگرگونی در رابطه جنسی تان  نباشید و به دنبال کارهای جدید و نو نروید این رابطه به رابطه ای ملال آور و تکراری تبدیل خواهد شد و کم کم دچار بی رغبتی به این رابطه می شوید.

این ارتباط  یک خیابان دو طرفه است شما باید آگاهی و آشنایی کامل با  ویژگی هایی که در حیطه رابطه جنسی برای خودتان می خواهید باشید. تهیه یک لیست بلند بالا از آنچه در یک رابطه خواهان آن هستید کار ساده ای است. شما باید قادر باشید که برای مشخص کردن این خواسته ها کار کنید.

 

پس اجازه دهید به جنبه های مختلف یک رابطه نظری بیفکنیم:

تعهد و سرسپردگی یکی از بخش های اساسی هر ارتباط جنسی است زیرا این عاملی است که به شما اجازه می دهد اعتماد کنید و به شما اعتماد کنند. قابلیت اعتماد و اطمینان همان چیزی است که به شما اجازه می دهد هر روز صبح با یک لبخند از خواب بیدار شوید چون از زندگی کردن در کنار این همسر احساس آرامش می کنید و او را از همه نظر مورد اعتماد و وثوق می دانید. همین اعتماد و اطمینان به یکدیگر است که باعث می شود به نیازهای هم توجه داشته باشید و از طرف دیگر برای شناسایی این خواسته ها و توقعات وقت گذاشته و زمان صرف کنید.

سرحال و شاد بودن بخش مهم دیگری از یک ارتباط  جنسی موفق است زیرا گاهی اوقات واقعا زندگی غیر قابل تحمل می شود و لذا شما به کسی نیاز دارید که توانایی این را داشته باشد تا روحیه از دست رفته تان را به شما باز گرداند و شاداب تان کند و شما بتوانید با مشکلات خود کنار بیایید. مسلما این فرد کسی جز همسرتان نمی تواند باشد و ارتباط جنسی موثر و موفقیت آمیز با وی می تواند نقش کاهش دهنده این فشارها و استرس ها را ایفا کند.

آنچه شما باید به خوبی درک کنید این است که(خصوصا برای زنان) ممکن است اعتماد و اطمینان بسیار با اهمیت تر از شور و اشتیاق در رابطه جنسی باشد

ولی در برخی دیگر از افراد  خندیدن، سر حال بودن، خوشحالی کردن و .. از همه چیز مهم تر می باشد.

برای برخی دیگر هم صرف داشتن رابطه جنسی ارضا کننده است و چندان برایشان مهم و حیاتی نیست که آیا در این رابطه به ارگاسم می رسند یا خیر؟ برای این دست از افراد(که عمدتا زنان هستند) داشتن رابطه در اولویت اصل لذت است.

مهمترین فاکتور در یک رابطه آن  عاملی است که به شما کمک می کند تمام ناراحتیها و غصه های خود را برای لحظه ای فراموش کنید و از رابطه خود لذت ببرید.

البته لازم به ذکر است که شما نمی توانید توقع داشته باشید که در ارتباط تان بهترین کیفیت و تنوع وجود داشته باشد مگر آنکه به اندازه کافی زمان صرف کنید تا آن موارد متعالی و مطلوب را در خودتان توسعه و گسترش دهید. 

 

 

بخش خانواده ایرانی تبیان


نوشته شده توسط : محمد